Fortan Polska Partner Dystrybutor Iwona Starościak

O Firmie

Człowiek i pies to historia, którą piszemy już od prawie 10.000 lat. Pies stał się towarzyszem człowieka i jak żadne inne zwierzę jest mu szczególnie bliski. Niezależnie od rasy, wielkości oraz wykształconych sposobów zachowania się, patrzymy na psy w naszym społeczeństwie jako na szczególnie wiernych współtowarzyszy w wielu sytuacjach. Pies stał się symbolem wierności i lojalności, jest także wyobrażeniem silnego związku jaki od zarania łączy dwie odmienne istoty - człowieka i psa. Naszym jedynym sposobem okazania wdzięczności jest stworzenie psom warunków, w których mogą żyć zgodnie ze swoim odwiecznym, w nim genetycznie zapisanym instynktem.

Nasze przyjazne nastawienie, możliwość wybiegu, ciepłe posłanie, świeża woda pod dostatkiem oraz prawidłowe odżywianie to sposób, w jaki możemy się im odwdzięczyć za okazywaną wierność i pełne oddanie.

Od początków naszej firmy, które siegają roku 1948 maksymą naszą jest zrobić wszystko dla utrzymania w zdrowiu naszych czworonożnych przyjaciół.

Firma została założona przez Wolfganga Schmidta - Duisberga. Jako dyplomowany zootechnik, farmaceuta oraz uznawany hodowca, wiedział on bardzo dobrze jak ważne jest żywienie zgodne z metabolizmem psa. Jego życiową pasją stało się szukanie nowych dróg oraz metod, by zaspokoić wszelkie potrzeby psa w tym zakresie. Owocem tego stały się dodatki uzupełniające do karmy podstawowej, które udostępnił również, poprzez swoją firmę, innym miłośnikom psów. Obecnie korzystając z doświadczenia ojca i w dobrej, starej tradycji rodzinnej firmę prowadzi z wielkim sukcesem córka Pana Schmidta - Duisberga Pani Ute Heinrichs wraz z mężem Panem Hansem Gerdem Heinrichsem, wielkim miłośnikiem czworonogów, który pełni funkcję prezesa.

W dniu dzisiejszym firma FORTAN® jest prezentowana bogatym asortymentem ponad 40 produktów, na które składają się środki uzupełniające do karm, jak również środki do pielęgnacji na wielu rynkach świata.

Wychodząc z założenia, że przodkowie naszych psów zaopatrywali się jako drapieżnicy poprzez upolowaną zdobycz we wszystkie im do życia konieczne składniki odżywcze, dostrzegamy , że poprzez integrację psa do rodziny i do zmienionych przyzwyczajeń człowieka, pożywienie psa stało się bardzo jednostronne. Psy muszą się dzisiaj coraz bardziej orientować w swoim sposobie żywienia w kierunku człowieka. Konsekwencją tego są coraz częściej występujące niedostatki wraz z towarzyszącymi im objawami. Zwykła karma nie jest już w stanie temu zapobiec lub ogólny stan ten załagodzić.

Szczególnie u starzejących się wiekiem psów jest wzbogacanie karmy środkami uzupełniającymi firmy FORTAN® środkiem dla podtrzymania zdrowia psa.

Firma FORTAN® troszczy się również, poprzez serię swoich środków do pielęgnacji, o zaspokojenie potrzeb zewnętrznych naszych pupilów. Przykładem mogą być środki do pielęgnacji skóry, sierści lub też łagodne środki do utrzymania psa w czystości Bez wyjątku - co Państwo dla swoich pupili wybierzecie - we wszystkich produktach firmy FORTAN® zawarte jest doświadczenie, cała długoletnia wiedza, słowem całe Know - how firmy z wielką tradycją. Daje to właścicielom zwierząt nabywających nasze produkty pełną gwarancję oraz satysfakcję nabycia wysokowartościowego probiotyka, który jest również w pełni skuteczny i spełnia stawiane mu wymogi.